obr4share  CZ  EN

O nás

Angel In Fur | American Akita (Americká akita)

Jsme Dana a Michal Žampachovi a máme malou chovatelskou stanici amerických akit.  Žijeme v malém zahradním městečku Roztoky na západním okraji Prahy.

Naši první Americkou Akitu, psa jménem Aldo Chikara Chi, jsme si přivezli v roce 2008 a poté co jsme poznali jeho vyjímečnou povahu,  individualitu, ale zároveň i velkou oddanost  jsme si byli jisti, že Americká Akita je to pravé plemeno pro nás. Rok poté k nám přiletěla ze Skotska naše druhá Americká Akita - Miss Misha at Melodor. Tehdy už bylo jisté, že se těmto krásným psům s velkým srdcem chceme a budeme věnovat už napořád.

 

Americká Akita je velmi citlivá a přestože miluje volnost, musí žít zároveň v blízkosti svého majitele.

Všichni naši psi se  volně pohybují po zahradě,  mají celodenní přístup do domu, a jen zlomek času tráví v kotci. Kotce využíváme především v případě, kdy jedna z fen hárá, nebo z důvodu zajištění bezpečnosti našich psů v době, kdy jsme mimo domov. Samozřejmostí jsou i pravidelné procházky, které si všichni naši psi užívají v maximální možné míře stejně jako víkendové výlety či naše společné dovolené na horách.

 

Americká Akita patří k velkým plemenům a proto je potřeba velmi pečlivě sledovat a monitorovat kloubní onemocnění, především dysplazii. U našich psů proto necháváme dělat RTG jak DKK tak DKL a snímky necháváme vyhodnocovat nejen v ČR , ale i na OFA ( Orthopedic Foundation for Animals ) v USA.

Plemeno Americká Akita je stejně jako většina plemen zatížena i očním onemocněním a onemocněním štítné žlázy. Proto i na tato onemocnění naše psy testujeme a výsledky těchto vyšetření najdete zde na našem webu .

 

Každým dnem stále víc a víc poznáváme toto úžasné plemeno , které nás vždy překvapí něčím novým a učíme se.  V tom nám pomáhají nejen naši psi, ale i naši přátelé jak z ČR ( Markéta Oravcová - chovatelská stanice Samara Bohemia ) tak i ze zahraničí, především z Anglie a Ameriky. Jim patří velký dík za to, že nás vedli tím správným směrem a že jsme spoustu věcí pochopili a poznali.

 

O nás O nás O nás