obr4share  CZ  EN

Štěňata

Angel In Fur | American Akita (Americká akita)

 

Právě máme štěňátka z dlouho očekávaného spojení!! Více info zde


Chcete-li  štěně od nás, neváhejte nás kontaktovat na  danaz@atakuklid.cz

Odpovíme vám nejpozději do 48 hodin.

Věnujte prosím pozornost i části Jak vybrat štěně Americké Akity a na co si dát pozor

 

                                                                 

Jak vybrat štěně Americké Akity a na co si dát pozor

Všechna štěňátka Americké Akity jsou v 8 mi týdnech krásná a roztomilá. Ne ze všech ale vyrostou krásní a především zdraví dospělí jedinci s dobrou povahou. Následující body by vám tedy mohly pomoci při koupi štěněte .

 

1/  Ať chcete štěně na výstavy nebo jen jako domácího mazlíčka, vždy se ptejte na zdraví nejen rodičů, ale i prarodičů. Některá onemocnění včetně dysplazie se dědí přes generace, takže i když rodiče jsou bez dysplazie a prarodiče  mají určitý stupeň dysplazie, je zde bohužel reálná možnost, že štěně může být tímto onemocněním postiženo.

Nechte si proto ještě před nákupem štěněte ukázat doklady o všech vyšetřeních včetně dysplazie. Každý chovatel je musí mít k dispozici. Můžete je nalézt i na  webových stránkách Klubu Americké Akity v databázi chovných psů a v databázi chovných fen.

Stupeň vyšší než  1 by měl být pro vás rozhodně alarmující. Další informace o dysplazii naleznete zde

 

2/  Před nákupem štěněte se rozhodně zajeďte podívat do chovatelské stanice odkud štěně chcete a podívejte se v jakých podmínkách psi žijí. Realita může být odlišná od prezentace na webových stránkách nebo v inzerátech.

 

3/  Seznamte se s rodiči nebo alespoň matkou a zjistěte povahu. Americká akita může být  k cizím lidem nedůvěřivá, ale nesmí být bojácná nebo dokonce agresivní. Pokud zjistíte, že matka nebo otec tyto známky vykazují, nenechte se přesvědčit odůvodněním, že se matka bojí o štěňata apod. a rozhodně štěně po takových rodičích nekupujte!

 

4/ Věnujte pozornost podmínkám ve smlouvě o prodeji štěněte. Každý slušný chovatel by vám měl poskytnout určité garance. Ve smlouvě by mělo být též  uvedeno, zda se jedná o štěně na výstavy nebo o mazlíčka.

 

5/  Zjistěte si, kolik vrhů od jednoho plemene chovatel měl za poslední dva roky. Pokud dojdete k číslu vyšší než  5, je to určitě důvod k zamyšlení.  Někteří chovatelé bohužel chovají jen pro peníze.

 

6/  Pokud chcete štěně na výstavy, ptejte se nejen na rodiče, ale i na prarodiče  a další předky.

 

7/  Samozřejmostí je, že štěňata jsou čistá, nevykazují známky nemoci, jsou čilá a hravá. Chovatel by vám měl poradit, které štěně je pro vás nejvhodnější a nejlépe odpovídá vašim představám.

 

8/  Dejte si pozor na chovatele, který se bude snažit vás přesvědčit, že některý z výše uvedených bodů je nedůležitý nebo nepravdivý.

 

9/ A konečně cena. Cena by neměla být přemrštěná ale ani nápadně nízká.  Jiná cena bude u štěněte určeného na výstavy, jiná bude u  mazlíčka.

 

Závěrem jedna soukromá rada. Ačkoliv má Americká Akita mnoho barevných variant, neměla by barva  být tím základním určujícím kriteriem .....